ممنوعیت پرواز همه پهپادها و هواپیماهای ورزشی در امارات

ممنوعیت پرواز همه پهپادها و هواپیماهای ورزشی در امارات

ممنوعیت پرواز همه پهپادها و هواپیماهای ورزشی در امارات

امارات همه پهپادها و هواپیماهای ورزشی سبک را با اثرگذاری فوری ممنوع می کند
1400/12/24
0 نظر

در پی حمله مرگبار هواپیماهای بدون سرنشین به فرودگاه بین‌المللی ابوظبی در روز دوشنبه 17 ژانویه، وزارت کشور امارات دستورات جدیدی را برای ممنوعیت پرواز هواپیماهای بدون سرنشین و هواپیماهای ورزشی سبک در سراسر کشور از شنبه 22 ژانویه اعلام کرد.

اعمال غیرقانونی

دستورالعمل های جدید با هماهنگی اداره کل هواپیمایی کشوری (GCAA) پس از گزارش چندین مورد عدم رعایت و تجاوز غیرقانونی صادر شد.

این وزارتخانه از مردم خواست که دستورالعمل‌های اخیر را برای اطمینان از ایمنی جان و مال خود رعایت کنند و از اقدامات ناامن پرهیز کنند و تأکید کرد که شرکت‌هایی که قراردادهای کاری، پروژه‌های تجاری یا تبلیغاتی دارند و به فیلم‌برداری از هواپیماهای بدون سرنشین متکی هستند، باید با مقامات در ارتباط باشند. استثنائات و مجوزهای لازم برای انجام پروژه های خود را دریافت و از عواقب نامطلوب جلوگیری کنند.

پیامدهای قانونی

این وزارتخانه هشدار داد که اپراتورهایی که دستورالعمل های جدید را رعایت نکنند، مشمول عواقب قانونی از جمله حبس و جریمه خواهند شد.

طبق ماده 69 مقررات GCAA، فردی برای نقض قوانین عملیاتی پهپاد از جمله پرواز بدون مجوز از مقامات ذیصلاح، خلبانی هواپیما بدون داشتن گواهینامه مورد نیاز، می تواند یک سال حبس و تا 50000 درهم جریمه یا جریمه نقدی محکوم شود.مجوزها ،خلبانی هواپیما در حالت مستی، آسیب رساندن به تأسیسات ارتباطی هوانوردی یا وسایل کمک ناوبری روی زمین، و عدم درج اطلاعات مورد نیاز در اسناد یا سوابق هواپیما یا برای تغییر چنین اطلاعاتی.

از سوی دیگر، ماده 70 مقرر می دارد که اپراتورها برای پرواز بدون داشتن علائم ملیت و ثبت نام یا نشان دادن علائم نادرست یا نامناسب، هدایت هواپیماهای بدون سرنشین بر فراز مناطق ممنوعه به مدت سه سال حبس و تا 100000 درهم جریمه یا جریمه نقدی محکوم می شوند. عدم رعایت دستور فرود در حین پرواز، فرود یا برخاستن از مناطقی غیر از مکان‌های تعیین‌شده، و پرواز پهپاد بدون مجوز یا حمل سلاح، مهمات جنگی یا ارتکاب عمل قاچاق را نیز شامل می شود.

منبع:www.commercialdroneprofessional.com

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
فروشگاه