تهیه نقشه توپوگرافی معادن

 نقشه برداری معادن و تهیه نقشه توپوگرافی یکی از مهمترین فعالیت ها در معدن محسوب می شود. امروزه  معدن هایی که از تکنولوژی پهپاد استفاده می کنند روند برداشت،  دقت و درآمد بیشتری دارند.

 روش‌های سنتی به دلیل زمان بر بودن و بالا بودن هزینه به صورت متداول نمی توان استفاده کرد.

 این در حالی است که به دلیل بالا بودن سرعت نقشه برداری پهپاد در معدن شما می توانید هر زمان که نیاز به برآورد و تخمین داده های مختلف معدن دارید با استفاده از این روش به اطلاعات ارزشمندی به دست آورید.

 می توانید به صورت هفتگی، ماهانه، سه ماه و یا شش ماهه داده های به روز جمع آوری با استفاده از آن به اطلاعاتی مانند روند پیشروی در معدن، تخمین سهم آینده معدن و… را دستیابی پیدا کنید. همچنین مدیران با استفاده از  مدل تهیه شده از سایت می توانند نظارت بهتر و دقیق تری را داشته باشند. در زیر به چند نمونه از فواید بکارگیری پهپاد در معادن اشاره می کنیم:

1-   مدل تهیه شده با استفاده از نقشه برداری پهپاد، اطلاعات مفیدی در زمینه حمل و نقل و وضعیت جاده ها و دسترسی های معدن را به شما خواهد داد .

 با استفاده از مدل تهیه شده می توان وضعیت راه ها و دسترسی ها را بررسی نمود و بهینه ترین راه ها و کم خطر ترین آنها را برای حمل و نقل انتخاب کنید.

2-    با استفاده از نقشه برداری با پهپاد در معدن می توان جریان های آبی ناخواسته را پیش بینی کرد و حوضچه های آبی را تشخیص داد.

3-   با استفاده از مدل های سه بعدی تهیه شده از نقشه برداری با پهپاد در معدن می‌توان مقدار حجم برداشت شده و یا حفر شده را  به صورت سه بعدی مدل سازی کرد   .

4-   با هواپیماهای بدون سرنشین و بدون نیاز به حضور زیاد نقشه برداران در سایت، می توان با انجام عملیات نقشه برداری  به اطلاعات مورد نظر رسید .

5-   این روش نسبت به روش های سنتی ۳۰ برابر سریع تر است هزینه آن نسبت به نقشه برداری زمینی بسیار پایین تر است به همین  دلیل می توان با فواصل مرتب این روش را انجام داد تا تغییرات و اطلاعات مفید در سیر زمانی مشخص به دست آورد .

6-   در روش نقشه برداری معدن با پهپاد دیگر نیاز به حضور نقشه بردار در مناطق پرخطر سایت نیست .

شرکت مهندسی آپهپاد با بکاریگیری فناوری پرنده های بدون سرنشین پیشرفته و تجهیزات به روز با تهیه نقشه توپوگرافی معادن،   اطلاعات بسیار مفیدی از جمله بازدهی کلی و مدیریت معادن را در زمان کوتاهی در اختیار کارفرمایان معدنی قرار می دهد .

فروشگاه