بازرسی هوایی

بازرسی هوایی

بازرسی و پایش خطوط انتقال برق بازرسی و پایش خطوط انتقال گاز بازرسی توربین های بادی
1400/4/22
0 نظر

بازرسی و پایش خطوط انتقال برق
ثبات جریان برق برای اجرای صحیح و بی نقص فعالیت ها ضروری است.در صنایع توزیع و تولید برق خسارت های ناشی از بارش برف و باران ، طوفان و مشکلات دیگر سبب پوسیدگی و سست شدن اتصالات و خطوط انتقال برق شده و به طبع آن خطوط و سازه ها تحت فشار بسیار زیاد قرار میگیرند.
بخش های خاص نیاز های خاصی هم دارند. شرکت آپهپاد افتخار دارد که صنعت تولید،توزیع و انتقال برق با استفاده از توانایی های ما در استفاده و گسترش پهپاد ها سود بسیار زیادی به دست آورده است. ما میتوانیم تجهیزات شما را به صورت زنده (با تصویر زنده) بازرسی کنیم. پس شما میتوانید به جای آنکه از زمان با ارزش ‌قطعی مدار ها (shut down ) برای یافتن این مشکلات استفاده کنید، تمرکز تیم های تعمیر و نگهداری را روی برطرف کردن مشکلات شناسایی شده بگذارید. مزایایی که استفاده از تکنولوژی پهپادها در فرآیند بازرسی خطوط انتقال برق به دنبال خواهد داشت عبارتند از :
-افزایش سرعت و دقت
-کاهش خسارت های انسانی
-کاهش هزینه ها
-افزایش راندمان شبکه
-مستندسازی و دسترسی آسان به اطلاعات
- به حداقل رساندن هزینه های ناشی از قطعی های اضطراری و راه اندازی مجدد
-کاهش خطرات ناشی از در مجاورت دکل های فشار قوی قرار گرفتن

بازرسی و پایش خطوط انتقال گاز
پهپاد ها میتوانند درمجاورت خطوط توزیع و انتقال نفت و گاز پرواز کنند و بازرسی بصری انجام دهند و یا با استفاده از سنسور های مخصوص ir نشتی گاز را تشخیص دهند.
سنسور های بصری و دمایی برای تشخیص خوردگی ها و مشکلات سازه ها و روکش ها استفاده میشوند.در بیشتر مواقع مشکلات در قسمت های بی حفاظ بالایی خطوط هستند که پهپاد های ما با تهیه ی تصاویر هوایی با کیفیت بالا از تمامی قسمتهای خطوط انتقال نفت و گاز به کارشناسان تعمیر و نگهداری این قابلیت را میدهند که بهترین تحلیل را از وضعیت پیش رو داشته باشند..

 
بازرسی توربین های بادی
استفاده از پهپاد ها در زمینه های انرژی سبز در حال افزایش است و این پهپاد ها برای بازرسی توربین های بادی بسیار مناسب میباشند. همانند دیگر تجهیزات این توربین ها نیز مستعد خرابی و از کار افتادن و حتی فروریختن هستند که نه تنها باعث در بر داشتن هزینه ی بسیار زیاد میباشد بلکه ممکن است خسارت های جانی نیز به بار بیاورند.
توربین های بادی با استفاده از پهپاد ها و تجهیزات پیشرفته ما در کوتاهترین زمان ممکن میتوانند مورد بررسی قرار گیرند تا خرابی های موجود به طور کامل شناسایی شوند.
- بازرسی پروانه ها و اتاقک ژنراتور و سازه ی اصلی
- افزایش امنیت در نتیجه ی کنترل فرآیند بازرسی از روی زمین
- توربین ها نیازی به خاموش شدن ندارند که کاهش هزینه های مالی و صرفه جویی در زمان را در بر دارد.
- پهپاد های ما قابلیت مجهز شدن به انواع دوربین ها، سنسور ها و دوربین های ترموگرافی را دارند که تصاویر مطلوبی با زوایای دید مناسب میدهند و میتوان از آن ها برای تحلیل سیستم ها استفاده کرد.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
فروشگاه